Ponownie ( w piątek 17 sierpnia br.) nastąpiła przerwa w wydobyciu wody ze studni głębinowej do sieci wodociągowej w naszym Ogrodzie. Dotychczasowe, dwudniowe prace naprawcze we własnym zakresie nie przyniosły rezultatu. W poniedziałek 20 sierpnia zwrócimy się o kosztowną pomoc techniczną do MPWiK.

Prosimy o wyrozumiałość, ponieważ – mimo systematycznej konserwacji – urządzenia wodne w hydroforni oraz sieciowe w Ogrodzie, często ulegają awarii: pompa głębinowa i agregat – z powodu suszy oraz obniżającego się z roku na rok poziomu wody gruntowej, zaś sieć wodociągowa z powodu wieku ( 40 lat) i korodujących stalowych rur. Podczas usuwania awarii „na sieci”, systematycznie, rury te wymieniamy na plastikowe.

Zarząd wyraża głębokie ubolewanie nad niedogodnościami, jakie sprawia Państwu brak wody, ale robimy, co w naszej mocy, aby awarie usuwać własnymi siłami. Tym razem będziemy potrzebowali fachowej pomocy technicznej, z zastosowaniem dźwigu i ewentualnym wyciągnięciem pompy na powierzchnię.

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o cierpliwość.