Serdeczne wyrazy współczucia i wsparcia z powodu przedwczesnej śmierci Żony i naszej Działkowiczki – Pani ANNY PIETRYKI, składają Panu Leszkowi Pietryce – Wiceprezesowi Zarządu Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Kalina” w Lublinie.

Działkowcy oraz członkowie zarządu

W sobotę 24 września, podczas długiej przerwy w deszczowej pogodzie, odbyło się uroczyste otwarcie Parku „Zawilcowa”, który bezpośrednio sąsiaduje z naszym Ogrodem. Otwarcia dokonał Prezydent Miasta dr Krzysztof Żuk wraz z Wiceprzewodniczącą Rady Miasta Lublin, Członkiem Honorowym stowarzyszenia ogrodowego ROD „Kalina” – Panią Martą Wcisło.

Pani Marta Wcisło – inicjatorka i „opiekunka” budowy Parku zorganizowała ponadto festyn z tej okazji, na którym wystąpiły zespoły amatorskie i szkolne z naszej dzielnicy. Dzieci miały świetną zabawę na trawniku, zapełnionym „dmuchańcami” i innymi festynowymi atrakcjami. Wystawę tegorocznych płodów ogrodowych przygotowali nasi Działkowcy, rozdając owoce, warzywa, przetwory i kwiaty wśród licznie zgromadzonej rzeszy mieszkańców Lublina.

Działkowcy z Ogrodu „Kalina” od lat oczekiwali budowy Parku oraz uporządkowania jego sąsiedztwa, w tym wyasfaltowania ulicy Zawilcowej, jedynej drogi dostępu do ogródków działkowych nad Bystrzycą. Nie obyło się bez „wpadek” – jak to bywa podczas realizacji różnych inwestycji. Przed 2 lata męczyły nas tumany kurzu wzniecane przez ciężki sprzęt budowlany, jeżdżący wzdłuż Ogrodu, na przemian z nieprzebytymi, głębokimi, błotnistymi koleinami, kiedy następowały deszcze. Jeszcze w sierpniu, podczas dwóch gwałtownych burz, ze skarp Parku na działki spłynęła gliniana lawina błota, niszcząc uprawy i nasadzenia. Ale są i dobre strony tego sąsiedztwa: Urząd Miasta wybudował nam kawałek nowego ogrodzenia, graniczącego z Parkiem.

Obecnie czekamy jeszcze na utwardzenie przez Zarząd Dróg i Mostów dojazdu do 2 bram Ogrodu od wyasfaltowanej, ucywilizowanej już ulicy Zawilcowej, przedstawiając na razie reszki księżycowego krajobrazu z czasu budowy Parku. Podniesienia betonowych zapór przed spływającą ze skarpy ziemią wymaga jeszcze nowe ogrodzenie Ogrodu. Poniżej zdjęcia z uroczystości udostępnienia Parku mieszkańcom miasta.

Galeria: Otwarcie Parku "Zawilcowa"