Szanowni Działkowcy!

Jak  dotychczas, obostrzenia wprowadzane przez władze publiczne, nie odnoszą się bezpośrednio do ROD.

Tych terenów nie wskazano, jako wyłączonych z użytkowania, w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.   Działkowcy zachowali możliwość przebywania na działkach. Potwierdzają to wystąpienia przedstawicieli Rządu.

Apelujemy jednak do naszych Działkowców, aby unikać zachowań, które mogłyby stać się pretekstem do zamknięcia Ogrodu:
- nie koncentrujmy się w jednym miejscu,
- zawieśmy kontakty z innymi działkowcami,
- reagujmy na naruszanie ograniczeń przez innych.

Szczególną ostrożność zachowajmy w okolicach furtek, bram, parkingów i na alejkach, gdzie przecinają się nasze drogi. W tych miejscach używajmy rękawiczek jednorazowych, a w miarę możliwości dezynfekujmy klamki, kłódki, itp.

Życzymy dużo zdrowia i szybkiego powrotu do normalności.

W związku z ogłoszeniem stanu epidemicznego w kraju zawieszeniu uległy wszelkie spotkania, w tym spotkania służbowe w Urzędzie Miasta. Wyznaczone na dzień 13 marca br. pierwsze spotkanie komisji rozstrzygającej konkurs na dofinansowanie modernizacji rodzinnych ogrodów działkowych, zostało odwołane z powodu zakazu zgromadzeń i spotkań służbowych.

Wg informacji Biura Partycypacji Społecznej Urzędu Miasta 24 lubelskie ogrody działkowe złożyły 37 wniosków o dofinansowanie różnych inwestycji modernizujących te ogrody. Niektóre z ogrodów złożyły po 3 do 5 aplikacji o dotacje na inwestycje ogrodowe.

Wniosek ROD „Kalina”, umieszczony jako pierwszy na liście wnioskodawców, mający duże szanse na realizację ze względu na zaawansowanie dokumentacyjne, musi czekać – tak jak wszystko w naszym kraju ( i na świecie), aż epidemia wirusa osłabnie.

A tak bardzo liczyliśmy na wreszcie szybkie ( bo po 3 latach czekania i borykania się ze sformalizowaniem dotacji przez UM) sfinalizowanie elektryfikacji, która także umożliwiłaby nam m.in. zabezpieczenie ogrodzenia przed inwazją dzików i saren w postaci założenia „eklektycznego pastucha”. Niestety, ... znowu czekamy.